we made it useful (so) simply reveal more

logo-simple-bioscope-01

logo-simple-bioscope-02

Shopper Marketing jest obecnie najszybciej rozwijającym się obszarem w podejściu marketingowym FMCG. Przy planowaniu całego procesu Shopper Marketingu niezbędne są przystosowane do tego narzędzia pomiarowe i analityczne. Wprowadzenie do modelu emocji towarzyszących procesom decyzyjnym we wszystkich punktach styku klienta z marką/produktem w sposób istotny wpływa na precyzję działań, a w konsekwencji przychody ze sprzedaży.

  • Półka sklepowa to ostatnie miejsce gdzie konsumenci podejmują decyzje. Czy wiesz jak właściwie pokierować zachowaniem klientów? Jak wykorzystać emocje i sprawić by wybrali Twój produkt?
  • Masz w swojej kategorii silnego konkurenta? Strategie odwołujące się do emocji pozwolą Ci korzystać z jego obecności.
  • Setki reklam, każdego dnia przywołują konsumentów do sklepu – czy wiesz jak skonstruować skuteczne POSy, które przekonają ich do zakupu Twoich produktów?
  • Zadbaj o emocjonalne wspomnienia Twoich klientów, a będą Twoimi klientami na długo. Doświadczenia emocjonalne szczególnie te negatywne zapadają w pamięć na bardzo długo i wymagają dużych nakładów marketingowych na ich poprawę.

1

2

bioscope® Shopper to doskonałe narzędzie dla tych, dla których sprzedaż jest najważniejsza. Narzędzie to doskonale wpisuje się w potrzeby sieci handlowych/usługowych, producentów/dystrybutorów oraz agencji reklamowych projektujących POS .

instore1

Pomiar biometryczny nie wymaga od respondentów podejmowania dodatkowych czynności (np. zapisywania przemyśleń, odpowiadania na pytania badacza w trakcie podejmowania decyzji, itp.) przez co wizyta w sklepie jak i procesy decyzyjne nie są zakłócane procedurą badawczą.

Tradycyjne metody badań oparte na samo-raportowaniu (deklaracje post factum) oraz obserwacji w niewielkim stopniu tłumaczą zachodzące w umysłach konsumentów procesy decyzyjne, są jedynie odzwierciedleniem racjonalizacji dokonanych wyborów lub symulacji umysłowych konsumentów.

Źródła niedostatecznej trafności metod tradycyjnych:

  • brak wglądu w całościowy przebieg procesu decyzyjnego (pomiar punktowy)
  • tendencja respondentów do pozytywnej autoprezentacji
  • tendencja badanych do nadmiernej racjonalizacji swoich decyzji
  • brak wglądu oraz niska świadomość własnych odruchów i automatyzmów
  • błędna atrybucja własnych zachowań (w przypadku obserwacji: zachowań badanych)

bioscope® Shopper poprzez integrację miar klasycznych i biometrycznych pokonuje typowe ograniczenia tradycyjnych badań w naturalnym środowisku zakupowym.

Zapraszamy do kontaktu!

3emo

1

et

9

11

10